MMA / MMA DLA DZIECI
100%

 

 

 

aleksander rychlik
ALEKSANDER RYCHLIK
MMA / MMA DLA DZIECI
Cześć, mam na imię Olek i jestem trenerem w Aligatores Fight Club. Gdy skończyłem 10 lat, rodzice zapisali mnie na treningi sportów walki i od tamtej pory nieprzerwanie zgłębiam swoją wiedzę pod okiem najlepszych trenerów w Polsce i nie tylko. Na przestrzeni lat miałem okazję startować w niezliczonej liczbie imprez sportowych, co dało mi podwaliny do pracy trenera. Karierę zaczynałem od Taekwondo Olimpijskiego, gdzie obok tytułów Mistrza Polski zdobywałem też medale w Pucharze Świata i reprezentowałem kraj na imprezach największego formatu.

Następnie pod okiem Radka Turka rozpocząłem treningi Brazylijskiego Ju-Jitsu, gdzie do sukcesów mogę zaliczyć medale z Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski ADCC. Następnym krokiem były starty w profesjonalnym MMA gdzie toczyłem walki dla takich organizacji jak Rosyjska ACA czy Polski FEN.

Prywatnie, poza sportami walki moją największą pasją są motocykle, którym poświęcam większość wolnego czasu. Jazda sportowa, turystyka w najdalsze zakątki kraju czy jazda w terenie – bez różnicy – I’m a rider! Drugą odskocznią od codziennej rutyny jest kolarstwo górskie w wydaniu enduro i trail. Wjeżdżam i wchodzę z rowerem tak wysoko jak mogę, aby zjechać na dół ciesząc się posiadaną techniką i widokami. Samo chodzenie po górach też sprawia mi dużo radości, ale od paru lat robię to głównie zimą, najczęściej łącząc to z jazdą na nartach.

W klubie Aligatores prowadzę zajęcia MMA dla dorosłych i dzieci (moi podopieczni z sukcesami startują w zawodach grapplingowych i MMA, organizuje też obozy i zawody dla dzieci). Doświadczenie jakie wyniosłem z przeszłości nakazuje mi wprowadzać elementy filozofii sztuk walki do treningu sportowego. Sztuki walki to dla mnie nie tylko ciosy i rzuty, ale też droga dla ludzi reprezentujących honor, szacunek, uczciwość, niezłomność i odwagę. Wyniki sportowe to tylko skutek ciągłego doskonalenia siebie i podejmowania wyzwań. Jeżeli stale podążasz tą drogą, to znaczy, że już wygrałeś! Sztuki walki mają uczynić cię nie tylko fighterem, ale też lepszym człowiekiem.

Poza treningami grupowymi, od 12 lat jestem trenerem personalnym. W tej pracy łączę metody treningu funkcjonalnego i siłowego z wiedzą zdobytą przez lata kariery sportowej. Mam na koncie wiele udanych metamorfoz, bo treningi personalne łączą w sobie odpowiednio dobrane ćwiczenia, wprowadzanie zdrowego stylu życia oraz prawidłowej diety. Tyle o mnie, teraz zapraszam na treningi!

 

 

 

aligatores